Koło Naukowe Informatyków

Instytut Informatyki

Wydział Automatyki Elektroniki i Informatyki

Politechnika Śląska w Gliwicach

 

Aktualnoci, czyli co w trawie piszczy ?

Regulamin, zachcamy do lektury :-)

Dziaalno, czyli co ju zrobilimy !!

Opiekunowie koa naukowego

Zarzd koa naukowego

Dlaczego warto nalee do koa?

Jak si zapisa?

 

Aktualności

W poniedziałek, w biurze Koła Naukowego Informatyków odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne OSUM na politechnice śląskiej. Przedstawione zostały możliwości udostępnione przez SAI. Ustaliliśmy także kwestie organizacyjne związane z naszymi spotkaniami przygotowawczymi do SCJP. Przyszło 15 osób mających zamiar uczestniczyć w przygotowaniach do egzaminu. Wszyscy otrzymali instrukcje wraz z poufnym kodem umożliwiającym dostęp do darmowych kursów i zniżek na certyfikaty suna. Zostały rozdane także gadżety w postaci długopisów i bransoletek. Za tydzień pierwsza część przygotowania do egzaminu. Jak dobrze pójdzie to wkrótce znacznie poszerzymy grono certyfikowanych przez Sun programistów:)

[Rozmiar: 426248 bajtów]


Polecamy odwiedzanie bloga prowadzącego spotkania: http://blogs.sun.com/zacheusz/entry/odbyło_się_pierwsze_spotkanie_osum i zapraszamy na kolejne:)

Koło Naukowe Informatyków wraz z Śląską Grupą Użytkowników Javy (Silesia JUG) organizuje warsztaty z programowania w NetBeans Platform. Warsztaty będą prowadzone przez instruktorów z firmy Sun Microsystems. Wkrótce wiecej szczegółów.

Zapraszamy osoby zainteresowane systemem IBM AIX oraz mające pomysły na ciekawe projekty z nim związane do współpracy.
W naszym biurze posiadamy maszynę: rs/6000 7044-170

  • - 64 bitowy procesor Power3-II o prędkości 400MHz i 4MB cache L2
  • - 1 GB pamięci RAM (max 2GB)
  • - dysk 9GB scsi 68 pin
  • - CD-ROM 40X SCSI
  • - FDD
  • - Karta graficzna IBM GTX4000P (DVI)
  • - sieć 10/100
  • - 2x serial,
  • - kontroler ULTRA SCSI
  • - 2x PCI 64bit, 4 PCI 32bit
Mamy do dyspozycji komplet oryginalnych materiałów szkoleniowych dotyczących systemu AIX.

Koło Naukowe Informatyków organizuje bezpłatne spotkania przygotowujące do egzaminu SCJP (Sun Certified Java Programmer). Jest to jeden z bardziej liczących się egzaminów na rynku pracy programistów. Szacuje się, że programista legitymujący się certyfikatem SCJP zarabia średnio 8% więcej. Więcej informacji o spotkaniach i zapisy na forum OSUM Politechniki Śląskiej.

Przeprowadziliśmy badania analizujące zagrozenia typu MITM na protokol HTTPS. Wyniki okazały się szokujące. Wkrótce więcej informacji.

W 2008 roku nastapila zmiana wladz kola naukowego. Zwiazana ona byla z wygasnieciem poprzedniej kadencji. Szczegoly w menu zarzad.